एउटै गाडी संग दोहोरो कर असुली,प्रहरी प्रशासन मौन

पछिल्लाे समाचार

चावहिल स्पोर्टस क्लब काठमाण्डौलाई पराजित गर्दै सिमरा भेट्रान क्लब फाईनलमा प्रवेश

११ असोज, बारा : आयोजक सिमरा भेट्रान क्लब बाराको सिमरामा जारी तेश्रो अन्तराष्ट्रिय सिमरा भेट्रान फुटबल प्रतियोगिता २०८० को फाईनलमा प्रवेश गरेको...

अस्ट्रेलियालाई पराजित गर्दै भारत आईसीसी एकदिवसीय विश्व वरीयताको पहिलो नम्बरमा

०६ असोज, काठमाण्डाै - भारत आईसीसी एकदिवसीय विश्व वरीयताको पहिलो नम्बरमा पुगेको छ । गएराति अस्ट्रेलियालाई पाँच विकेटले पराजित गर्दै भारत एकदिवसीय...

मोटरसाइकलको ट्यांकीमा लुकाएर गाँजा तस्करी गरेको आरोपमा बाराबाट २ जना पक्राउ

०६ असोज, बारा - बाराबाट प्रहरीले मोटरसाइकलको ट्यांकीमा लुकाएर गाँजा तस्करी गरेको आरोपमा दुईजनालाई पक्राउ गरेको छ । प्रहरीले दुबै जनालाई जिल्लाको...

आजको मौसम: कोसी, मधेस र गण्डकीमा भारी वर्षाको सम्भावना

०६ असोज, काठमाडौँ– जल तथा मौसम विज्ञान विभाग, मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले मनसुनको न्यून चापीय रेखा सरदर स्थानको दक्षिणतिर अवस्थित रहेको जनाएको छ।...

आज २०८० साल असोज ६ गते शनिबारको राशिफल

काठमाडौं – आज २०८० साल असोज ६ गते शनिबार। ज्योतिष शास्त्रमा चन्द्रमा अनुसार दैनिक फलादेश हुन्छ। सोही अनुसार उनीहरूको दैनिकी कस्तो रहन्छ...

०४ श्रावन ।अखिलेश कुमार यादव । ,बारा : पथलैया–वीरगञ्ज औधोगिक करिडोरमा गुड्ने सवारी साधनलाई रोकेर जबरजस्ती एउटै गाडी संग दोहोर कर असुली गर्ने धन्दा अहिले सम्म बन्द भएको छैन । राजमार्गमा गुड्ने मालवाहक तथा खाली गाडीसँग बिरगंज बाट पथलैया तर्फ जादा पनि कर लिने र पथलैया बाट बिरगंज फर्किदा समेत दोहोरो कर लिने गरेको पाईएको छ ।

एच एण्ड जे ट्रेडर्स वीरगञ्जले ठेक्का सकार गरेर एकै ठाउँबाट सवारी साधनसँग रकम उठाउँदै आएको हो । भन्सारबाट छुटेका नेपाली तथा भारतीय गाडीसँग दैनिक यसरी रकम उठाउने गरेको वडा न २३ को एक जना स्थानीयले बताए ।राजमार्गमा अबैध कर असुली गरिरहेको समाचार बारम्बार बिभिन्न मिडियाले प्रकाशन गरे पनि सम्बन्धित निकायले अहिले सम्म ध्यान दिन सकेको छैन ।

पथलैया–वीरगञ्ज औद्योगिक करिडोर (६ लेन) संघीय सरकारको बजेटबाट निर्माण गरिएको हो । नेपालकोे संविधानले स्थानीय तहलाई दिएको अधिकारमा सिँचाइ सडक, ग्रामीण सडक र कृषि सडकमा मात्रै स्थानीय तहले कर लगाउन पाउने व्यवस्था छ । तर संघीय सरकारले निर्माण गरेको सडकमा परवानीपुर गाउँपालिका र जीतपुर सिमरा उपमहानगरपालिकाले ‘कवाडी कर’ को नाममा राजमार्गमा गुड्ने गाडीहरुलाई दुःख दिएर जबरर्जस्ती शैलीमा एच एण्ड जे ट्रेडर्स वीरगञ्जले कर न दिने चालकलाई थर्काएर कुटेर समेत कर अशुल्ने गरेको पाईएको छ ।

यता गत आर्थिक बर्ष २०७९/८० का लागि पनि एच एण्ड जे ट्रेडर्स वीरगञ्जलेनै सवारी कर उठाउने ठेक्का पाएको थियो भने यस बर्ष पनि सोहि ठेका कम्पनीले सवारी कर उठाउने ठेका पाएको छ ।बल जबर्जस्ति राजमार्गमा गुड्ने सवारी साधन संग कवारी कर लगाएत अन्य करको नाममा कर लिने गरेको पाए पनि जीतपुरसिमरा उपमहानगरपालिका अहिले सम्म मौन बसेको छ ।

राजमार्गमा गुड्ने गाडीसँग दैनिक लाखौं रुपैयाँ यसरी अवैध रुपमा उठाएको विषयमा प्रहरी, प्रशासन पनि जानकार छन् ।ठेकेदार कम्पनीले कवाडी करको नाममा प्रत्येक गाडीलाई राजमार्गमा रोकेर दुई सय २५ रुपैयाँ रकम असुल्ने गरेको चालकहरुको गुनासो छ ।भारत बाट र बिर्ग्नाज बाट आउने मालवाहक गाडी र खालि गाडीलाई रोकेर २/३ जनाले कर असुल्ने गरेको र कर न दिएको खण्डमा बासको भत्ताले हान्ने धाक धम्कि समेत दिने गरेको चालकहरुले गुनासो गरेका छन् ।

Advertisement

लोकप्रिय

चावहिल स्पोर्टस क्लब काठमाण्डौलाई पराजित गर्दै सिमरा भेट्रान क्लब फाईनलमा प्रवेश

११ असोज, बारा : आयोजक सिमरा भेट्रान क्लब बाराको सिमरामा जारी तेश्रो अन्तराष्ट्रिय सिमरा भेट्रान फुटबल प्रतियोगिता २०८० को फाईनलमा प्रवेश गरेको...

अस्ट्रेलियालाई पराजित गर्दै भारत आईसीसी एकदिवसीय विश्व वरीयताको पहिलो नम्बरमा

०६ असोज, काठमाण्डाै - भारत आईसीसी एकदिवसीय विश्व वरीयताको पहिलो नम्बरमा पुगेको छ । गएराति अस्ट्रेलियालाई पाँच विकेटले पराजित गर्दै भारत एकदिवसीय...

मोटरसाइकलको ट्यांकीमा लुकाएर गाँजा तस्करी गरेको आरोपमा बाराबाट २ जना पक्राउ

०६ असोज, बारा - बाराबाट प्रहरीले मोटरसाइकलको ट्यांकीमा लुकाएर गाँजा तस्करी गरेको आरोपमा दुईजनालाई पक्राउ गरेको छ । प्रहरीले दुबै जनालाई जिल्लाको...